ТОП
Нові професії

Час має тенденцію змінюватися. З його невпинною течією минають роки. Але навіть перед таким страшним та невпинним роком не згасає людська цивілізація, навіть напроти тому – росте і розвівається. Але нічого не проходить безслідно. У основі росту і розвитку покладені перш за все позитивні зміни, або зміни змушені – до яких адаптується усе людство.
Технології, машини, навіть віртуальний простір – це ті фактори, що зараз диктують людству як жити. Знаєш без чого ще не можливе життя? Звісно – без праці. За весь той період що людство «росло» професії з’являлися і зникали. Зараз вже не знайти ліхтарників – людей що блукали по всьому місту і запалювали ліхтарі на довгих стовпах. Зараз так робити не практично, довго, нудно і взагалі – є електричний струм! Тому годі говорити про минуле, а краще поговоримо про майбутнє, яке вже настало – топ 7 сучасних професій.
Позиція 7 Іміджмейкер
Іміджмейкер допомагає створити образ успішної людини. Він визначає типаж клієнта, спираючись на лінії його фігури і особи, підбирає одяг, зачіску та взуття, виявляє стиль, створює професійний образ і навіть коригує поведінку клієнта. Іміджмейкеру необхідно знати правила макіяжу, стилів одягу, основи психології та етикету, значення поз, жестів, міміки. Він може навчити грамотної мови, використання спеціальної термінології. Повинен вміти передбачати ситуації, розбиратися у всіх дрібницях, переконати клієнта в важливості змін у зовнішності, в поведінці, в мові.
Іміджмейкер - фахівець з професійного супроводу кар'єри, створення іміджу особистості або фірми; здійснює імідж-супровід в рекламних і передвиборних кампаніях, бере участь у підвищенні корпоративної культури організації.
Позиція 6 Криейтор
Криейтор - (від англ. Create - створювати). Креативний директор керує колективом дизайнерів і (або) копірайтерів. В його обов'язки входить координація роботи рекламного відділу, розробка концепції рекламних проектів, розробка фірмового стилю компанії, контроль за здійсненням рекламної діяльності з творчою боку. Він також стежить за творчим процесом виходячи з вимог замовника. Зазвичай фахівці такого рівня мають або вищу художню, або вищу філологічну освіту. Багато креативних директори "виростали" з художників-дизайнерів. Якщо криейтор в основному художник, йому бажано знати видавничо-поліграфічний процес "від і до", маючи зв'язки в цій сфері.
Зрозуміло, формальне перерахування виконуваних обов'язків дає слабке уявлення про роботу криейтора. Він повинен бути генератором ідей. Згодом психологи в області реклами пояснять, чому один текст або малюнок або рекламний ролик привернув покупця, а інший ні, але це буде потім. Вгадати, створити щось оригінальне і привертає увагу певної групи людей - ось завдання криейтора, в якій би галузі він не працював.
Позиція 5 Модератор
Модератор проводить маркетингові дослідження на базі методу фокус-груп. Фокус-група - це група (6-15 чоловік) з певними характеристиками, що забезпечують репрезентативність, що здійснює якісний аналіз предмета обговорення під керівництвом спеціально підготовленого ведучого (модератора). Перевага проведення фокус-груп реалізує основну передумову маркетингу: якщо ви хочете розуміти свого споживача, ви повинні до нього прислухатися. Дуже багато можна витягти з уважного ставлення до споживача, що описує товар на власному досвіді, що розповідає про свої покупки, а також про своє сприйняття достоїнств і недоліків товарів, користуючись власною мовою. Такого роду інформація може вказати на потенційні труднощі і перспективи, а також на можливі стратегії маркетингових програм, які інакше б випали з поля уваги керівництва.
Позиція 4 Рекрутер
Рекрутер - це людина, підшукує для організації або компанії на її замовлення того чи іншого працівника. Найчастіше кадровим агентствам доводиться займатися пошуком фахівців, що володіють рідкісними знаннями, специфічними кваліфікаціями, що мають професійний досвід в якийсь вузько спеціалізованої сфері. В даному випадку використовується весь інструментарій «полювання» за цінним співробітником - від пошуку інформації про цікавить людину по самим різним каналам до дзвінків і зустрічей з ним під різними приводами.
Основні вимоги, що пред'являються до рекрутерам - здатність до навчання, активність, комунікабельність, презентабельність. Як показує практика, більшість з них - молоді люди до 30 років, багато хто має психологічне або педагогічну освіту, що є дуже важливим при роботі з клієнтом.
Позиція 3 Спеціаліст корпоративної культури
Спеціаліст корпоративної культури - фахівець, який відповідає за розробку системи внутрішньокорпоративних цінностей і втілення їх в повсякденну діяльність співробітників. У його обов'язки входить з'ясування уявлень керівництва і співробітників про цілі і завдання підприємства, їх місце в діловому і громадському житті, на основі чого розробляються можливі варіанти згуртування колективу для досягнення спільної мети. Передбачається, що таким чином серйозно підвищується ефективність діяльності даного підприємства або організації. Для досягнення цього результату розробляється стратегія корпоративних заходів, яка може включати в себе спеціальні поїздки, конференції, семінари, тренінги тощо. Крім того, фахівець корпоративної культури повинен організувати і контроль виконання впровадження корпоративної культури в середовищі співробітників, у міру необхідності коригувати цю діяльність, відстежувати ефективність реалізації проекту, готувати аналітичні довідки та статистичні звіти по досягненню мети, розробляти корпоративні заходи.
Позиція 2 Технік-програміст
виконує роботу по забезпеченню механізованої і автоматизованої обробки вхідної в обчислювальний центр, розробки технології рішення економічних і інших завдань виробничого і науково-дослідного характеру. Бере участь в проектуванні систем обробки даних і систем математичного забезпечення машини. Виконує підготовлені операції, пов'язані із здійсненням обчислювального процесу, веде спостереження за роботою машин. Складає прості схеми технологічного процесу обробки інформації, алгоритми рішення задач, схеми комунікації, макети, робочі інструкції та необхідні пояснення до них. Розробляє програми рішення простих завдань, проводить їх налагодження і експериментальну перевірку окремих етапів робіт. Виконує роботу з підготовки технічних даних в обчислювальну машину, з накопичення і систематизації показників нормативного та довідкового фонду, з розробки форм вихідних документів, щодо внесення необхідних змін і своєчасного коригування робочих програм. Бере участь у виконанні різних операцій технологічного процесу обробки інформації (прийом і контроль вхідної інформації, підготовка вихідних даних, обробка інформації, випуск вихідної документації і передача її замовнику). Веде облік використання машинного часу, обсягів виконаних робіт.
Позиція 1 SEO-Оптимізатор
Останнім часом на job-сайтах і в ЗМІ стала все частіше з'являтися вакансія SEO або SEO-оптимізатор. Просто кажучи - фахівець з просування сайтів. Поява цієї спеціальності пов'язано з декількома факторами. По-перше, інтернет-реклама стала більш приваблива і вигідна для компаній-рекламодавців. По-друге, зростання кількості інтернет-користувачів і провайдерів у всьому світі. Відповідно, з'являється все більше спеціалізованих компаній, що пропонують послуги з просування сайтів, а великі компанії наймають власного SEO в штат. SEO - це фахівець, який займається оптимізацією і просуванням веб-сайту в пошукових системах, проводить комплексний інтернет-маркетинг. Просування, або розкрутка, інтернет-сайту направлена на збільшення відвідуваності сайту, переведення його на перші позиції в рейтингах пошукових систем. В кінцевому підсумку це призводить до припливу нових клієнтів, збільшення обсягу продажів. Оскільки сама спеціальність з'явилася лише кілька років тому, то більшість SEO - це колишні системні адміністратори, часто, втім, що поєднують і ту, і іншу функцію.
Кучерявий Ілля, студент ЗНУ