• Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
  •   YouTube teens life

Дзюдо – для дівчат чи для хлопчиків?

Дзюдо для дівчат

Коли починаєш займатись дзюдо або якоюсь іншою боротьбою, то можна почути: «Ти ж дівчинка…» або «Це боротьба для дівчат» та й таке подібне. Хто це вирішує? Де про це сказано чи задокументовано?

У кожного свої причини займатись таким видом спорту. У дівчат, скоріше за все, причиною стало бажання вміти постояти за себе, у хлопців, мабуть, також. Тож давайте розберемо. «Ти ж дівчинка…», так, ти дівчинка, але це не важливо. В першу чергу, ти – особистість, яка має свій погляд на життя та свої інтереси.  Ти маєш повне право на самовираження. Те саме стосується і хлопчиків. «Дзюдо для дівчат…», якщо ти почув це у свій адрес, то одразу замислись над тим, що ця людина «далека» від цього виду спорту.  Якщо ж це не так, то це лише його думка, яку ніхто не запитував.  Для дзюдо неважливо хто ти, хлопець чи дівчина, хочеш займатись – займайся.  Якщо це тебе не переконало, то зайдемо з іншого боку.

Чи знаєш ти як з’явилось дзюдо?

Жив колись в Японії хлопець на ім’я  Кано Дзіґоро, який мав досить низький зріст та був фізично слабшим за інших. Мабуть, іноді його за це задирали.  Кано хотів укріпити своє тіло, тому займався різними видами боротьби. Згодом він вирішив на основі вже опанованих ним бойових мистецтв створити дзюдо.

Якщо загуглиш, дізнаєшся більше про це, але факт залишається фактом: з самого початку й мови не було про боротьбу для дівчат чи для хлопців. Займались цим спортом всі охочі. Зараз також нічого не змінилось.

На сьогоднішній день є ще одна проблема з якою можна зустрітися: деякі батьки змушують відвідувати дзюдо попри їх бажанню займатись чимось іншим. Хоча батьки це і роблять з кращим наміром, такий підхід не є правильним. 

Ця порада не допоможе вирішити проблему, але принаймні допоможе подивитися на це з іншої точки зору: візьми від дзюдо все, що зможеш, займаючись, ти виховуєш в собі самодисципліну, в майбутньому ця риса стане дуже корисною.

Пугач Анна, студентка ЗНУ