Новітні технології у нашому житті

Аргументи «за»
З приходом новітніх технологій стало куди легше навчатися чомусь новому. Нашим батькам треба було перелопатити небачену кількість книг, витратити вагон власного часу, щоб дізнатися те, що зараз можна за пів години. Інтернет значно економить час.
Завдяки соціальним мережам люди навчаються комунікації. Навіть комп'ютерні ігри допомагають соціалізуватися, оскільки, коли граєш в команді, хоч-не-хоч, але потрібно налагоджувати взаємини. Також комп'ютерні ігри допомагають з вивченням іноземних мов, адже в команді можуть бути люди з різних куточків світу.
Інтернет робить життя зручнішим. Є потреба замовити щось, не встаючи зі стільця, - будь ласка. Час, який залишається, можна пустити на саморозвиток.
Тепер не обов'язково ходити на співбесіди, намагатися сподобатися керівнику в костюмі, тому що інтернет дає можливість для самореалізації. Достатньо зареєструватися на певній платформі, і, якщо ти харизматичний та талановитий, то необхідно засікати час до того, як прийде успіх.
Якщо в епоху постійної пропаганди та маніпуляції від ЗМІ хочеться альтернативи, то є можливість підписатися на громадського діяча чи вподобати нове медіа, щоб читати тільки те, що подобається.
Аргументи «проти»
У всьому потрібно шукати баланс. У мене на роботі є колега, який з самого раннього віку дозволяє сину гратися в ігри. Він вже у другому класі, проте читати та писати не вміє. Також є знайомі, які привчили свою дитину до Ютуба. Тепер планшет для дитини - як брязкальце в ліжечку для нас у дитинстві. Вважаю, що це неприпустимо.
По всьому світу є погана тенденція ігор, через які користувачі соціальних мереж поводять себе не дуже розсудливо. Батькам необхідно провести лікнеп дитині на тему «Як поводити себе в інтернеті».
Ще одна проблема інтернету - його відкритість. Одна помилка, чи некоректна фотографія, і життя підлітка може серйозно зіпсуватися, адже діти - злі. Цькування в соціальних мережах іноді настільки катастрофічне, що важко зрозуміти, як такому можна протистояти в ранньому віці.
На собі помічав, що соціальні мережі часом забирають у тебе життя. Замість того, щоб зробити щось дійсно важливе, ти безцільно дивишся стрічку новин на певній інтернет-платформі. Найголовніше, що ти розумієш свою помилку, але продовжуєш втрачати час.
Завжди будуть прихильники та протестувальники новітніх технологій, однак важливо в цьому круговороті суб'єктивних аргументів - не втрачати глузд та критично мислити, тим самим це найкращий антивірус від різних неприємностей.
Сергій Губа, студент ЗНУ